Παρασκευή 19 Απριλίου 2024
spot_img
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΒαριά ήττα για την Ένωση με 90-56 από τον Τρίτωνα

Βαριά ήττα για την Ένωση με 90-56 από τον Τρίτωνα

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα και για αυτό προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-31). Η Αθηναϊκή ομάδα διεύρυνε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 30 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-40). Ο Τρίτωνας ήταν σαρωτικός στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Καβάλα με 90-56.

Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Καλογερόπουλος Φ.-Ρίζος (Διμπινούδης)

Δεκάλεπτα: 26-16, 49-31, 70-40, 90-56

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: Τρίτων (Μιχελάκος): Μάιερς 13 (1), Κουφόπουλος 10 (2), Ζαραϊδώνης 4, Πολυτάρχου 15 (4), Πράπας 6, Τσουργιάννης 6, Προίσκος 3 (1), Καμπερίδης 6, Ντράσκοβιτς 14, Τσάμης 5, Μπολδογλου 5 (1), Πουλής 3 (1).

Καβάλα (Πενταζίδης): Γουίτλι 8, Μπόζης 6 (1), Πουλιανίτης 9, Καραγιάννης, Απαζίδης 8 (1), Πρίφτης 7 (1), Πεχλιβανίδης, Ταχυρίδης 4, Γουέμπστερ 14, Τσέλλος.